Ordu Medikal Market Sitesi

Tam İhtiyaç duyduğunuz anda....

Anasayfa


     VARİS NEDİR

   
Ürün Özellikleri
Varis, kirli kanı taşıyan toplardamarlarda görülen bir hastalıktır.
 Sipariş        Detaylar
 
 
Detaylar

 

Varis, kirli kanı taşıyan toplardamarlarda görülen bir hastalıktır. Ana atardamarlardan vücudun alt kısımlarına ayak ve bacaklara giden kan, yer çekimine karşı koyarak kalbe geri dönmek zorundadır. Kılcal damarlara gelen kanın basıncı çok düşüktür bundan dolayı kanın kalbe dönüşünü kolaylaştırmak için toplardamarlar içinde kapakçıklar bulunmaktadır. Bu kapakçıkların zamanla deforme olması sonucunda, kan kalbe doğru tam olarak akamaz ve damar içinde göletler oluşur. Bunlar dışarıdan yeşil-mavi olarak görülen şişmiş damarlar olarak fark edilir. Bu da varisli damarların başlangıcını oluşturur. 
 Fonksiyonu bozulmuş kapakçıkların tekrar görevini yapar hale gelmesi mümkün değildir. Ancak kapakçıkların çalışmasına yardımcı olabilecek destek tedavilerine başvurulabilir. Varis çorapları destek tedavisinin temelini oluşturur. Özellikle yaşlılar ve hamileler gibi ameliyat olamayan ve ilaç kullanamayan hastalar için en uygun tedavi yöntemidir.

BASINÇ DERECELERİ

CCL 1---- 18-21 mmHg
CCL 2---- 23-32 mmHg
CCL 3---- 34-46 mmHg
CCL 4--- 49+ mmHg
(CCL= Compression Class)
Varisin tedavi edilebilmesi için en önemli nokta hekiminizin önerdiği basınçtaki çorabı kullanmaktır. Bunu sağlamanın yolu da ölçü alınarak  bedeninizin belirlenmesidir. Ölçü alınırken mutlaka yetkili kişilere bacaklarınızı teslim edin.


VARİS ÇORABINIZI NASIL KULLANACAKSINIZ?
 Varis çorabınızı sabah yataktan kalkmadan önce giyip akşam yatana kadar çıkarmayınız. Çorabınızı uzun süreli ve sağlıklı kullanabilmeniz için her gün elde ılık suda, sıvı sabun ya da el sabunu ile yıkayınız. Bol su ile duruladıktan sonra asarak yada sererek kurutunuz.   
 Varis çorabınız kaçtığı zaman basınç uygulamayacağı için mutlaka yenisiyle değiştiriniz. 

   

 
 
Talep Formu
İsim
Sipariş Miktarı
E-Mail
Telefon
İl
Adres
Kargo Tercihi
Mesaj
 
 
 
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam32
Toplam Ziyaret1228842
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar16.925016.9928
Euro17.491317.5614
Hava Durumu
Saat